Pewność siebie pokrótce i bezapelacyjnie

Pewność siebie pokrótce i bezapelacyjnie

Oszczędzę ci teraz w kilku linijkach jakiś 5000 stron różnorodnych książek na temat pewności siebie, czasu i pieniędzy zmarnowanych na kursach uwodzenia które pewność siebie zamykają do wyrwania przypadkowej laski i przespania się z nią, w dodatku bazując na sztucznych fundamentach. Konkretnie i pokrótce:

Co to jest pewność siebie ? Są to myśli, uczucia i przekonania które masz o sobie.  Bycie pewnym siebie znaczy że masz pozytywne spojrzenie na swoją osobę, lubisz siebie i przede wszystkim szanujesz!.

Jak stać się pewnym siebie ? Zdaj sobie sprawę że „Jesteś tym co robisz” Nie możesz spędzać dnia robiąc rzeczy które nie szanujesz i jednocześnie szanować sam siebie. Spędzaj swój czas na rzeczach które uważasz za właściwe, które możesz szanować i wspierać. Czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy tchórzem i bohaterem ? żadna. Obaj są w środku dokładnie tacy sami. Obydwaj boją się śmierci i zranienia. To co bohater robi, czyni go bohaterem. A to czego ten drugi gość nie robi czyni go tchórzem.

Zdaj sobie sprawę że różnica pomiędzy tobą a największymi światowymi bohaterami jest AKCJA inaczej DZAIŁANIE.

Pewność siebie to nie coś co możesz się nauczyć na kursach uwodzenia za 2999zł czy zdobyć w przeciągu tygodnia. Jest to naturalny bodziec reprezentujący to kim jesteś, a to kim jesteś uzależnia się od tego co robisz.

Niektórzy, a w zasadzie prawie wszyscy, mylą pewność siebie z lękami, czy niedostosowaniem do danej sytuacji. Skoro czegoś nigdy nie robiłeś to naturalne że będziesz to robił ostrożnie i nienaturalnie. Dokładnie tak samo jest też wtedy gdy masz wystarczającą przerwę, a dana czynność wymaga większego skupienia.

W kontaktach z kobietami Masz mieć pewność siebie jak Jim Carry w „Maska” gdy zakładał maskę. Masz mieć swój świat i grać w nim główną role a reszta ludzi maja być tylko statystami! Masz mieć pewność siebie jak on, mimo że był kurewsko brzydki. Masz być brzydki i być pewny siebie to twój świat, i nikt za ciebie nie umrze ! Masz mieć w dupie co myślą inni, to ty masz się bawić dobrze. Masz być jednoosobową spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, to jak się czujesz ma wpływać z twojego przekonania wewnętrznego o sobie, a nie od tego jak cie ktoś potraktuje, bo ten ktoś i tak na co dzień może być złamanym kutasem. Jak cie laska zleje łapiesz następną bo masz wyjebane, i tylko jej współczujesz co straciła i cieszysz się że nie będzie marnować twojego cennego czasu. Nikt kto cie nie zna nie może cię obrazić. Masz dosłownie i w przenośni KOCHAĆ SIEBIE. Nikt cie prawdzie nie pokocha jeżeli ty sam siebie nie pokochasz, nikt cie nie będzie szanował jeżeli ty sam siebie nie będziesz szanował. Masz dawać wiarygodny przykład całym sobą że tak  jest. Masz mieć głębokie poczucie własnej wartości, które sprawi, ze będzie sie czul pewnie i komfortowo w każdej sytuacji. To podstawa i fundament wszystkiego.

 

 • Paweł

  cyt. „Jest to naturalny bodziec reprezentujący to kim jesteś, a to kim jesteś uzależnia się od tego co robisz.” nic dodać nic ująć! Konkretny tekst

 • Przemek

  Mądre słowa ,pewność siebie to podstawa.Tylko właśnie taka jak napisałeś czyli naturalna.

 • Świetny tytuł i dobre streszczenie problemu. Potrzeba tu jednak dużo działania, by coś w naszej głowie zaskoczyło.

 • Przemek Górecki

  Mądre słowa ,pewność siebie to podstawa.Tylko właśnie taka jak napisałeś czyli naturalna.

 • Świetny tytuł i dobre streszczenie problemu. Potrzeba tu jednak dużo działania, by coś w naszej głowie zaskoczyło!

 • Marzena WM

  Podoba mi się zdanie „masz być brzydki i pewny siebie”. Tak, oto właśnie chodzi!

 • Pewność siebie – dobrze mieć 🙂